Programmeerimine algajatele

Kuna 5. klassi poistega jäi arvutiõpetuse tundidest aega üle, siis mõtlesin proovida nendega natuke programmeerimist.

Konverentsil “NUTT tuleb peale” tutvustasid David Wolber (materjalid ja video) ning Marika Anissimov (Viljandi Gümnaasium) ja Maris Maripu (Haljala Gümnaasium) (materjalid) MIT App Inverntorit (http://ai2.appinventor.mit.edu/).  See keskkond programmeetrimiseks tundus nii võrd lihtne, et otsustasin proovida ka õpilastega.

MIT App Inventor on lihtne keskkond, kus on vaja põhimõtteliselt lihtsalt tirida õiged puzzle jupid platsile. Eraldi tehakse disain ja programmeerimine.

Ühe (esimese) appi loomine võttis õpilastel aega 3-4 kooli tundi (mul topelt tunnid, seega tegime kahel nädalal). Kuna ma ei ole ka ise eriti jõudnud selle keskkonnaga tegeleda, siis valisin teemaks testi. Testi tegemine tundus kõige lihtsam ja oli ka mulle selge. Esimesel tunnil lõid õpilased plaani (võisid teha paaristööd) paberile, kus oli nende nägemus oma appi kujundusest ning küsimustest. Teises tunnis panid õpilased paika oma disaini.

Uuel nädalal ehk kolmandal tunnil alustasid nad oma programmeerimise osaga. Õpilased katsetasid ka oma appide töötamist ja vajadusel tegid muudatusi.

Vaadates nende innukust, teadsin, et kindlasti tahan tegeleda sellega ka järgmine aasta.

Üks huvitav fakt veel. Üks kaheksanda klassi poiss nägi üht minu tundi ja tahtis selle keskkonnaga tutvuda ja tuli vabatahtlikult järgmisesse tundi koos viiendikega. Peale tundi jätkas kodus.

Mõned tutvustavad videod: https://vimeo.com/album/2642338

20150521_134357 20150521_134420

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s