Scratch Junior

Kursuse: How to Teach Computing: An Introduction to Concepts, Tools and Resources for Primary Teachers ( European Schoolnet Academy kursus), raames pidime tutvuma uute võimalustega luua mänge. Kasutama pidi vähemalt üht keskkonda järgnevatest: PowerPoint, Keynote, Scratch Junior, 2SimpleDIY.

Väike tutvustav video: https://youtu.be/dmX1dyXFjCg

Scratchi olen tööl näinud aga Juniorist polnud veel kuulnud. Scratch Jr on tahvelarvutitele mõeldud app (nii Apple kui ka Android). Eelkõige on programm mõeldud 5-9 aastastele lastele, kes teevad esimesi samme arvutiga ja programmeerimisega. Keskkond on lõbus ja lihtne, kuigi inglise keelne, nupud arusaadavad ja ka lapsel individuaalselt võimalik teha.

Seega näitasin oma lastele ette (vanused 4 ja 5) ja neile meeldis. Kindlasti parem kui mõni tulistamismäng. Paneb ehk ka lapse mõtlema tegevuste järjekorrale ja põhjus-tagajärg seosele. Peale selle on huvitav.

Scratch Junioril ei ole hetkel online versiooni ning ka jagamist ei ole. Seega, et saada aimu, lindistasin telefoniga tahvelarvuti ekraani (väga innovatiivne :P).

Kindlasti soovitan kooli tahvelarvutitesse tõmmata ja algkooli õpilastel proovida.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s